Lajme

11 mijë e 818 aplikacione nga diaspora për të votuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka falënderuar diasporën shqiptare për interesimin e madh për të aplikuar për t’u regjistruar si votues jashtë Kosovës, raporton albinfo.ch.

Me anë të një komunikate për media, anëtarët e KQZ-së shprehën falënderim për interesimin e madh të diasporës për të aplikuar për t’u regjistruar si votues jashtë vendit, ndërsa inkurajuan shërbimin e votuesve për të shqyrtuar të gjitha aplikimet e pranuara.

Sipas të dhënave të KQZ-së numri i aplikacioneve për regjistrim për të votuar është 11 mijë e 818 aplikacione.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/11-mije-e-818-aplikacione-nga-diaspora-per-te-votuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.