Shkurt.ch

15 portugezët e plagosur u kthyen në Zvicër

Tre të plagosur rëndë në raste emergjente absolute, duke përfshirë një dyvjeçar dhe babain e tij, janë ende në spital në Francë.
Pesëmbëdhjetë portugezët e lënduar në aksidentin me autobus që ka ndodhur të dielën në mëngjes në Charolles të Francës u larguan nga spitali. Ata u kthyen në Zvicër në mbrëmje. Një hetim është duke u zhvilluar.

Gjendja e tyre u vlerësua si e mirë nga mjekët e spitalit, tha të hënën Marlene Germain, nënprefekte e Saone-et-Loire. Të dielën pasdite vonë ata u dërguan në një qendër pritjeje të përfshirë në Charolles (Francë). Një ekip nga Kryqi i Kuq, i trajnuar për këtë lloj situate, i ka mirëpritur me pije të nxehta. Rreth orës 19:30 dy vetura të siguruara të dhëna nga Konsullata e Portugalisë kanë mundësuar kthimin e njëmbëdhjetë të lënduarve në shtëpitë e tyre në Zvicër. Ndërsa katër të plagosur janë kthyer vetë, tregon znj. Germain.

Megjithatë, tre të plagosur rëndë në rast emergjente absolute, duke përfshirë një dyvjeçar dhe babai i tij, por edhe dhjetë të plagosur në emergjencë, janë ende në spital në Francë. Kurse trupat e katër njerëzve të vdekur janë akoma në Charolles.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/15-portugezet-e-plagosur-u-kthyen-ne-zvicer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.