Sporti

Ajeti huazohet te Crotone

Ish-ylli i Baselit ka kaluar te Crotone nga Torino në formë huazimi për një sezon

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Arlind Ajeti, ka kompletuar kalimin e tij te Crotone.

Ish-ylli i Baselit ka kaluar te Crotone nga Torino në formë huazimi për një sezon. Në fund të sezonit, Crotone vendos a dëshiron blerjen e tij a po jo.

Dy klubet kanë konfirmuar transferimin përmes uebfaqeve zyrtare.

Ajeti është pjesë e Series A qe dy sezone. Fillimisht ishte te Frosinone dhe sezonin e fundit te Torino.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ajeti-huazohet-te-crotone/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.