Sporti

Ajeti nuk ndalet, goli i nëntë në Superligën e Zvicrës

Albian Ajeti ka shënuar kundër Thunit, që ishte goli i nëntë këtë sezon në Superligën zvicerane

 

Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti është në formë të jashtëzakonshme dhe nuk po ndalet së shënuari në Superligën zvicerane, shkruan albinfo.ch.

 

Ajeti shënoi gol për St. Gallenin në ndeshjen e vështirë si mysafirë të Thunit që përfundoi 2:2. Ajeti barazoi përkohësisht shifrat në 1:1 në minutën e 29-të të kësaj ndeshje.

 

Ky ishte goli i nëntë për sulmuesin shqiptar në 19 ndeshje të luajtura në këtë sezon me St. Gallenin në Superligën e Zvicrës.

 

Ai ditë më parë mori çmimin si lojtari më i mirë i muajit shkurt, çmim që jepet nga ‘Blick’.

 

http://www.dailymotion.com/video/x5f8r7h_goal-ajeti-al-thun-1-1-st-gallen_sport

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ajeti-nuk-ndalet-goli-i-nente-ne-superligen-e-zvicres/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.