Sporti

Arsenali e Chelsea pas yllit shqiptar

Elseid Hysaj ka impresionuar të gjithë në vitet e fundit, dhe kjo ka bërë që shumë skuadra të vihen pas tij, ndër to Arsenal e Chelsea

 

Mbrojtësi nga Shkodra, Elseid Hysaj po shkëlqen për Napolin dhe Kombëtaren shqiptare dhe kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për të, shkruan albinfo.ch.

 

Më herët flitej se Bayern Munich dhe Barcelona janë vënë pas mbrojtësi shqiptar, i cili është vetëm 23-vjeçar.

 

Tani pas tij është vënë edhe Chelsea, që edicionin e kaluar fitoi titullin e kampionit, kurse së fundi edhe Arsenal ka shfaqur interes për mbrojtësin e djathtë.

 

Hector Bellerin pritet të lë Arsenalin dhe t’i bashkohet Barcelonës dhe kjo do t’i linte hapësirë mbrojtësit shqiptar.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/arsenali-e-chelsea-pas-yllit-shqiptar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.