Sporti

Barazon Hyka, humb Gashi

Jahmir Hyka ishte titullar për San Jose që barazoi 1:1 kundër Orlandës, ku luan ylli brazilian Ricardo Kaka

 

Futbollistët shqiptarë tashmë janë protagonistë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan albinfo.ch.

 

Jahmir Hyka ishte titullar për San Jose që barazoi 1:1 kundër Orlandës, ku luan ylli brazilian Ricardo Kaka.

 

Në xhiron e kaluar Hyka kishte humbur nga Shkëlzen Gashi me rezultat 3:0.

 

Por, Gashi kësaj radhe me Colorado Rapids kanë dëshpëruar. Ata kanë pësuar humbje nga Chicago Fire me rezultat 3:0. Në Chicago luan ylli gjerman, Bastian Schwainsteiger.

 

Gashi luajti 90 minuta në këtë përballje.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/barazon-hyka-humb-gashi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.