Sporti

Barcelona dorëzohet për Neymarin 

klubi katalunas përmes një komunikate, ka bërë të ditur se Neymari dhe babai i tij u kanë komunikuar atyre vendimin për t’u larguar nga klubi

Neymar mund të quhet futbollist i Paris St. Germainit, dhe për këtë është dorëzuar edhe Barcelona.  Braziliani nuk është paraqitur në stërvitjen e së mërkurës dhe këtë e ka konfirmuar edhe klubi përmes Twitterit, me mungesën e futbollistit me lejen e trajnerit Valverde.
Ndërkohë, klubi katalunas përmes një komunikate, ka bërë të ditur se Neymari dhe babai i tij u kanë komunikuar atyre vendimin për t’u larguar nga klubi.
Në komunikatën e klubit, thuhet se Neymari mund të largohet vetëm nëse paguhet klauzola e kontratës së tij, prej 222 milionë eurosh, që e liron atë nga klubi. PSG-ja do të paguajë klauzolën e futbollistit me çka Neymari do të bëhet futbollisti më i shtrenjtë në botë, por edhe më i paguari njëkohësisht.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/barcelona-dorezohet-per-neymarin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.