Lajme

Bashkëpunim në mes Prishtinës dhe Mannheim-it të Gjermanisë

Qëllimi i kësaj vizite ishte zhvillimi i bashkëpunimit në mes të qytetit të Prishtinës dhe qytetit të Mannheim, me ç’rast u diskutua konkretisht për fushën e kadastrës dhe për aftësim profesional në agrokulturë

 

Komuna e Prishtinës dhe ajo Manheim e Gjermanisë pritet të bashkëpunojnë në disa fusha, njofton albinfo.ch.

 

Për këtë arsye, një delegacion i Komunës së Prishtinës, me në krye Shpend Ahmeti, vizituan komunën Manheim të Gjermanisë, me ftesë nga kryetari i kësaj komune.

 

Qëllimi i kësaj vizite ishte zhvillimi i bashkëpunimit në mes të qytetit të Prishtinës dhe qytetit të Mannheim, me ç’rast u diskutua konkretisht për fushën e kadastrës dhe për aftësim profesional në agrokulturë, thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës.

 

Gjatë vizitës në Manheim, kryetari i Prishtinës i shoqëruar nga anëtari i Bordit Këshillimor të Migracionit në Manheim,Tefik Ramadani, u takua edhe me pjesëtarë të komunitetit shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në këtë qytet.

 

Rezultatet e para të bashkëpunimit në projektet konkrete pritet të vërehen deri në fund të këtij viti.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/bashkepunim-ne-mes-prishtines-dhe-mannheim-it-te-gjermanise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.