Lajme

Bashkëpunimi 21-vjeçar mes Gjilanit dhe organizatës franceze

Haziri është shprehur i kënaqur me bashkëpunimin 21-vjeçar, që është pasuar me partneritetin e Komunës së Gjilanit me Komunën Luterbah dhe regjionin e Strasburgut, i cili është formalizuar në vitin 2001

Njëra nga organizatat që ka investuar në Kosovë, përkatësisht në Gjilan është organizata franceze ‘MAN’, njofton albinfo.ch.

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka pritur përfaqësuesit e kësaj organizate dhe i ka falënderuar për bashkëpunim e deritanishëm.

Haziri është shprehur i kënaqur me bashkëpunimin 21-vjeçar, që është pasuar me partneritetin e Komunës së Gjilanit me Komunën Luterbah dhe regjionin e Strasburgut, i cili është formalizuar në vitin 2001, njofton faqja zyrtare e kësaj komune.

Haziri dhe përfaqësuesit e MAN-it, në këtë takim kanë vlerësuar lartë kontributin e veprimtarit tashmë të ndjerë Ilir Mustafa, i cili, siç tha kryetari Haziri, ka qenë kumbar i integrimit të komunave të Kosovës në Këshillin e Evropës.

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/bashkepunimi-21-vjecar-mes-gjilanit-dhe-organizates-franceze/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.