Sporti

Berisha i jashtëzakonshëm, kthehet nga lëndimi dhe titullar

Për paraqitjen e tij është vlerësuar me notën 6, duke dëshmuar edhe një herë se është i padiskutueshëm në Atalanta dhe në Kombëtaren shqiptare

Etrit Berisha është rikthyer në kohë rekord nga lëndimi, derisa menjëherë si është rikthyer, ka qenë titullar për Atalantan, e cila iu rikthye fitoreve në Serie A, shkruan albinfo.ch.

“Gardiani” kuqezi mori sërish vendin e titullarit pas operacionit në meniskun e gjurit të djathtë që e la jashtë fushave për rreth gjashtë javë. Ai u ndëshkua në minutën e 62-të nga Pellisier pas një pozicioni jashtë loje, megjithatë ekipi i tij arriti një sukses që e rikthen në garë për një vend në Kupat e Evropës.

Ajo që ka fascinuar mediat italiane është se ai ka ulur në stol portierin Sportiello, duke treguar qartë se portieri prishtinas është zgjedhja e parë tek Atalanta.

Për paraqitjen e tij është vlerësuar me notën 6, duke dëshmuar edhe një herë se është i padiskutueshëm në Atalanta dhe në Kombëtaren shqiptare.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/berisha-i-jashtezakonshem-kthehet-nga-lendimi-dhe-titullar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.