Fotolajmi

Betohet presidenti i ri i Francës (video)

Kryetari i Këshillit Kushtetues, Laurent Fabius, në inaugurimin solemn të së dielës  ka shpallur Emmanuel Macron president të ri të Francës.

Në fjalën e tij, ai tha se Macro do të rikthej pozicionin e Francës në indeksin global.

“Franca është e fortë vetëm nëse ajo është prosperuese. Franca do të jetë një model për botën. Do ta kthej shijen e të ardhmes së popullit, dhe krenarinë. Me kujdes në të gjithë botën do t’i ndjekin vendimet e Francës për shkak se së bashku ne do të kalojmë nëpër të gjitha pengesat dhe frikën. “, tha Macron.

Sipas tij, kjo është koha e një rilindje të re për vendin e tij.

“Bota ka nevojë për atë Francë predikuar gjithmonë. Tani bota dhe Evropa, kanë nevojë më shumë se kurrë për Francën. “, theksoi presidenti i ri francez.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/betohet-presidenti-i-ri-i-frances-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.