Receta Gatimi

Biskota me arra

biskota me arra

 

Përbërësit:

* 150 gram sheqer

* 3 vezë

* 100 gram margarine

* 300 gram miell

* 100 gram arra

* 1 sheqer vanillë

* 1 pecivë.

Pergatitja:

Përzihen vezët me pirun dhe shtohen përbërësit e tjërë një nga një.

Bëhet një brumë i butë, nga i cili ndahen toptha të vogla.

Shtypen me gisht në mes dhe vendosen në tepsi jo shumë afër njëra tjetrës.

Pjeken në temperaturë mesatare.

Pasi të largohen nga furra u hidhet përmbi sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/biskota-me-arra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.