Fun

Boeing 787-10 fluturoi për herë të parë

Dreamliner më i madh ka bërë fluturimin e tij inagurues. Në Charleston, Boeing 787-10 ka kryer «shëtitjen» e parë për më shumë se pesë orë.
Menjëherë pas orës 9:30 sipas kohës lokale për herë të parë është ngritur një Boeing 787-10. Makina ishte testuar në Charleston në Karolinën e Jugut, në një mot shumë të mirë në fluturimin e saj të parë. Ajo mbeti 5:38 orë në ajër. “Avioni ka qenë mirë dhe ka fluturuar siç pritej”, ka thanë piloti pasi ka ulur aeroplanin, përcjell albinfo.ch.

787-10 është variant i madh i Dreamliner. Kjo është pak më shumë se 68 metra i gjatë dhe mban 330 pasagjerë. Për shkak se avioni është më i rëndë nga trupi i zgjatur, ai mund të marrë më pak karburant. Për krahasim, Boeing 787-9 mund të fluturojë më shumë se 15.000 kilometra. Aktualisht, ekzistojnë nëntë porosi për 149 aeroplanë të këtij tipi.

Shikoni fluturimin e Boeing 787 -10:

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/boeing-787-10-fluturoi-per-here-te-pare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.