Sporti

Boksierja shqiptare në finale të Kampionatit Evropian

Donjeta Sadiku është kualifikuar në finalen e madhe të Kampionatit Evropian për të reja në boks, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë

 

 

Boksierja nga Kosova, Donjeta Sadiku është kualifikuar në finalen e madhe të Kampionatit Evropian për të reja në boks, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë, shkruan albinfo.ch.

Sadiku në gjysmëfinale e mundi hungarezen Angela Nagy. Mësohet se ajo ka fituar 5:0 ndaj boksieres kundërshtare, duke siguruar një medalje shumë të rëndësishme në karrierën e saj.

Tashmë Donjeta është kualifikuar në finalen e madhe, ku do të mundohet që të mbrojë titullin.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/boksierja-shqiptare-ne-finale-te-kampionatit-evropian/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.