Kuzhina shqiptare

Byrek (pite) me patate

byrek me patatePërbërësit:

•       75 gr petë të gatshme,
•       5 kg patate,
•       4 lugë qepë,
•       3 lugë të vogla kripë,
•       4 lugë të vogla vegetë,
•       ½ lugë e vogël piper i zi,
•       5 filgjana vaj,
•       5 filgjana ujë,

Përgatitja:

Patatet qërohen, grihen në katrorë të vogla.
Përzihen me qepën, hudhrat, melmesat.
Tepsinë e lyejmë me vaj.
Në tavolinën e punës shtrijmë një petë, spërkasim me pak vaj, qesim të dytën, e spërkasim me vaj dhe të tretën.
Pastaj në skaje të petëve qesim nga mbushja me patatet dhe mbështjellim në formë roleje.
Rolet e mbështjella i rendisim në tavë katrore ose të rrumbullakët, të lyer më parë me vaj.
Në fund lagim duart me ujë dhe përshkojmë tërë sipërfaqen e byrekut dhe ma pas lyejmë me vaj tërë sipërfaqen (mundësisht me brushë, sepse depërton vaji njësoj në gjithë sipërfaqen e byrekut).
E pjekim në 190 gradë për 40 minuta ose derisa të marrë ngjyrë të kuqërremtë.
Pas pjekjes derisa është i nxehtë byrekun e lagim me ujë të kripur, e mbulojmë me folie dhe e lëmë edhe për 10 minuta.
Sipas dëshirës, byrekun me patate mund ta lyejmë edhe me ajkë të thartë dhe e mbulojmë tepsinë derisa ta servojmë.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/byrek-pite-me-patate/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.