Gjellëra

Çorbë me ajkë

Çorbë me ajkëPërbëresit:

•       2 lugë vaj,
•       1 lugë e rrafshuar miell,
•       2-3 thelpinj hudhre,
•       1.5 litër supë katrore,
•       1 gotë ajkë,
•       1/2 tubë majdanoz,
•       1 vezë,
•       lëng limoni.

 

Përgatitja:

Përgatitet fërgesa e bardhë nga vaji,hudhra dhe mielli.

Shtohet supë katrore dhe lihet në zjarr të vlojë 10 minuta.

Në supore, ku do të shërbehet çorba, tundet e verdha e vezës me ajkë dhe, duke e tundur vazhdimisht, hidhet çorba.

Thartohet me lëng limoni, kurse mbi hidhet majdanoz i grirë imët.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/corbe-me-ajke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.