Lajme

Ditët e Diasporës në Ulqin

Në zonën e Anës së Malit në Ulqin u mbajt manifestimi tradicional “Ditët e Diasporës”, ku morën pjesë një numër i madh emigrantësh shqiptarë nga Mali i Zi, përcjell albinfo.ch.

Siç raporton VoA, në aktivitetet e zhvilluara në kuadër të manifestimit u theksua nevoja e më tepër investimeve në vendlindje, duke kërkuar një siguri ligjore si nga institucionet vendëse, ashtu edhe nga ato qendrore.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ditet-e-diaspores-ne-ulqin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.