Lajme

Edhe ‘Blick’ shkruan për 83-vjeçarin nga Kosova që luan ‘Sony’

Ahmet Dedinca është 83-vjeçar dhe në plan të parë nuk dallon shumë nga moshatarët e tij. Por, derisa të tjerët punojnë në kopsht, ose kalojnë ditën në një kafene, pasioni i pensionistit është “Play Station 3”. Madje, luan tërë ditën

Ditë më parë një storie bëri bum, që tregonte për një 83-vjeçar nga Kosova, i cili luante me pasion video lojërat ‘Sony Playstation’. Për këtë rast ka shkruar edhe ‘blickamabend.ch’.

Ahmet Dedinca është 83-vjeçar dhe në plan të parë nuk dallon shumë nga moshatarët e tij. Por, derisa të tjerët punojnë në kopsht, ose kalojnë ditën në një kafene, pasioni i pensionistit është “Play Station 3”. Madje, luan tërë ditën, përcjell albinfo.ch.

Ai është nga Obiliqi në afërsi të Prishtinës, kurse shpesh luan edhe 5 orë në ditë, kishte raportuar ‘Klan Kosova’. Ai thotë se dëshira e tij është të luajë me pensionistë tjerë, për të krijuar kundërshtarë të rinj.

83-vjeçari ka filluar me “Super Mario” 25 vjet më parë. Ai është i pasionuar pas futbollit, veçanërisht Barcelonës. Ai ka treguar edhe disa raste kur ka luajtur kur ka shkuar si mysafir.

 

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/edhe-blick-shkruan-per-83-vjecarin-nga-kosova-qe-luan-sony/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.