Sporti

Edhe Ramush Haradinaj i lumtur për suksesin e Majlindës

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur shumë i lumtur për suksesin e Majlinda Kelmendit dhe Nora Gjakovës në Kampionatin

Evropian. Edhe lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është gëzuar që Majlinda Kelmendi fitoi medaljen e artë në Kampionatin Evropian

të xhudos, derisa Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë, shkruan albinfo.ch.

Ishte përzgjedhësi i Kosovës në xhudo, Driton Kuka që fitoren në Poloni ia kushtoi liderit të AAK-së, me shpresë se ai do të lirohet më 29 prill, derisa

tashmë Haradinaj ia ka kthyer, duke u shprehur shumë i lumtur për suksesin e vashave kosovare.

“Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, janë nderi dhe krenaria e shqiptarëve! Janë inspirimi im! Toni Kuka, Majlinda dhe Nora, sot ma keni

rrit zemrën! Ja u paça borxh dedikimin e fjalët e mira për mua! Unë besoj në ju dhe në popullin tim!”, ka shkruar Haradinaj në rrjetet sociale.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/edhe-ramush-haradinaj-i-lumtur-per-suksesin-e-majlindes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.