Zhvillim

Egzon Zhuta: “Mënyra e protestimit nga opozita, nuk është e qëlluar”

Parlamenti i Kosovës nuk është i aftë t`i zgjidhë problemet e brendshme, diferencat që kanë nuk janë në gjendje t`i zgjidhin me fjalë, por po përdoret dhunë.

Egzon Zhuta politikan i liberalëve (FDP) në kantonin e St. Gallenit shprehet i zhgënjyer me situatën e rëndë politike të Kosovës. “Parlamenti e ka humbur besimin, nuk e ka më seriozitetin që duhet ta ketë një parlament për sjelljen e ligjeve dhe avancimin e shtetit. Në këto momente Parlamenti i Kosovës nuk e ka besimin, nuk e ka vlerën e prezantimit të Kosovës si shtet. Unë shoh më shumë politikanë që individualisht duan të kenë një rol sa më të madh në atë parlament, thotë Zhuta për albinfo.ch. Parlamenti i Kosovës nuk është i aftë t`i zgjidhë problemet e brendshme, diferencat që kanë nuk janë në gjendje t`i zgjidhin me fjalë, por po përdoret dhunë. Mënyra se si opozita manifeston pakënaqësinë rreth problemeve përmes protestave të dhunshme, nuk është e drejtë, këto akte janë ilegale, shprehet Zhuta për albinfo.ch. Në këtë rast Parlamenti i Kosovës mund të mësojë nga Zvicra ku problemet e rënda i hedhin në referendim. Le të flasë populli se çfarë interesash ka për marrëveshjet e Brukselit.

Të jem i qartë, opozita angazhohet për interesat e popullit të Kosovës, por mënyra se si kundërshton ajo, nuk është e pranueshme dhe nuk ju bën mirë shqiptarëve”.

Egzon Zhuta politikan nga FDP, St. Gallen

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/egzon-zhuta-menyra-e-protestimit-nga-opozita-nuk-eshte-e-qelluar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Biografi e shkurtë:

  • Emri e mbiemriEgzon Zhuta
  • Prejardhja:Kosovë
  • Vendi ku vepron:Zvicër
  • Profesioni:Egzon Zhuta politikan nga FDP, St. Gallen