Lajme

“ESMA” me shtatë koncerte në Gjakovë, Prishtinë e Tetovë

Koncerti i parë do të mbahet sonte, pra më 14 korrik, në Shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë nga ora 20:00, duke vazhduar më pas 16, 18, 19, 20, 21, 23 korrik

Akademia Verore të Muzikës Evropiane “ESMA” për adhuruesit e muzikës profesionale gjatë turit në Kosovë do të mbajë shtatë koncerte, ka njoftuar Shkolla e Muzikës “Prenk Jakova” në rrjetet sociale. përcjell albinfo.ch.

Ajo ka publikuar datat e koncerteve që do të mbahen gjatë “ESMA-European Summer Music Academy”.

“Mos i humbni këto koncerte me shumë vlerë, ju muzicientë, dhe dashamirës të muzikës profesionale! Ju mirëpresim!”, thuhet në njoftim.

Koncerti i parë do të mbahet sonte, pra më 14 korrik, në Shkollën e Muzikës “Prenk Jakova” në Gjakovë nga ora 20:00, duke vazhduar më pas 16, 18, 19, 20, 21, 23 korrik.

Koncerti i 21 korrikut do të mbahet në Prishtinë, kurse më 23 korrik në Tetovë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/esma-me-shtate-koncerte-ne-gjakove-prishtine-e-tetove-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit14 Korrik 2017
  • Ora10:00
  • Data e përfundimit14 Korrik 2017 - 10:00