Sporti

FC Prishtina Bernë fiton Kupën e Diasporës

Në finalen e luajtur në stadiumin në Bodenweid në Bernë, FC Prishtina si fituese e Kupës së Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër ka fituar ndaj SC Drita Kosova si fituese e Kupës së Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Gjermani

FC Prishtina e Bernës është fituese e Kupës së Diasporës në futboll për vitin 2017, raporton albinfo.ch.

Në finalen e luajtur në stadiumin në Bodenweid në Bernë, FC Prishtina si fituese e Kupës së Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër ka fituar ndaj SC Drita Kosova si fituese e Kupës së Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Gjermani.

Kupën, kapitenit të FC Prishtinës, Pajtim Mazrekut ia ka ndarë Ministër Këshilltar në Ambasadën e Kosovës në Zvicër, Mustafë Xhemaili, ndërsa ka marr pjesë edhe Kryetari i Unionit të Klubeve Shqiptare të Futbollit në Zvicër, Skënder Thaçi.

Për FC Prishtinën ky është trofeu i dytë në këtë sezon. Javë më parë doli fitues edhe i Kupës së Unionit në Zvicër, ndërsa në Ligën e Dytë Ndërrajonale ka siguruar mbijetesë edhe për sezonin 2017/18.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/fc-prishtina-berne-fiton-kupen-e-diaspores/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.