Sporti

Federer, legjendë e tenisit

Trofeu i fundit ishte i teti në Wimbledon, derisa në përgjithësi ka 19 Grand Slame në karrierën e tij. Zvicerani ka thënë se nuk e ka ndërmend të tërhiqet

Zvicerani Roger Federer është sikur vera. Sa më i vjetër, aq më i mirë. 36-vjeçari po vazhdon të fitojë trofe të rëndësishëm në sportin e tenisit.

Federer së fundi shkëlqeu në finalen e Wimbledonit ndaj kroatit Marin Çiliq, duke e mundur 3:0 në sete, raporton albinfo.ch.

Ai zhvilloi një meç të jashtëzakonshëm, duke marrë shumë lëvdata nga mbarë bota.

Trofeu i fundit ishte i teti në Wimbledon, derisa në përgjithësi ka 19 Grand Slame në karrierën e tij. Zvicerani ka thënë se nuk e ka ndërmend të tërhiqet.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/federer-legjende-e-tenisit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.