Lajme

Festivali në Kalanë e Prizrenit

Festivali i muzikës “NGOMfest” vjen me edicionin e shtatë, i cili do të organizohet për herë të dytë në kalanë e qytetit të Prizrenit

Në Kosovë mbahen shumë Festivale, sidomos gjatë verës. Mbi 20 festivale organizohen në Kosovë, për të gjitha moshat e për dëshirat e të gjithëve.

Një festival interesant është “NGOMfest”, që mbahet në Kalanë e Prizrenit nga 6 deri më 9 korrik, raporton albinfo.ch.

Festivali i muzikës “NGOMfest” vjen me edicionin e shtatë, i cili do të organizohet për herë të dytë në kalanë e qytetit të Prizrenit.

Gjatë datave 6-9 korrik NGOM-i do të sjellë një program të gjerë muzikor me artistë të huaj dhe vendorë të ndarë në dy skena.

Është zbuluar gjithashtu programit i plotë për këtë festival.

Programi i plotë:

6 Korrik// MAIN STAGE

– P.I.N.T. // MC Kresha& Lyrical Son, Lav’da, Dj.DritOn, DJ Cuba (+ Special Guest) //

– Malik & DJ Stancho (PROMO)

– Semiautomvtic, NS, Kreshnique, DJ Shotts (PROMO) //

6 Korrik// SUNRISE STAGE

– DAGG

– GJENI

7 Korrik// MAIN STAGE

– 505 (PROMO)

– AVE VENUS (PROMO)

– The Laser Rats

– 3:56 am

– FULLSTOP

– Shpat Deda

– Eldoradio

7 Korrik// SUNRISE STAGE

– Lilac (PROMO)

– Nold (PROMO)

– Fatos Çunaku (PROMO)

– MENdar

– Liburn

– Toton

– Leo Lumezi

8 Korrik// MAIN STAGE

– TOMA

– Younion / Panda

– Milton Bradley a.k.a Alien Rain

– Tadeo

8 Korrik// SUNRISE STAGE

– Pumio Space

– Wiggi

https://web.facebook.com/ngomfestival/videos/1383037715124221/

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/festivali-ne-kalane-e-prizrenit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.