E-Diaspora

Festojmë së bashku

Qendra Kulturore e Kosovës në Cyrih, me moton “Festojmë së bashku”, organizon më 18 shkurt manifestim kulturor artistik për nder të Ditës së Pavarësisë së Kosovës, 17 Shkurtit. Manifestimi mbahet në Schlieren të Cyrihut, në ambientet e restorantit “Salmen”.

Në programin artistik marrin pjesë: Shkolla shqiptare e vallëzimit në Zvicër “Shota”, SHKA “Dardania” nga Winterthur-i, grupi i Vallëzimit “Rinia” nga Spreitenbach-u si dhe grupi teatral “Aktrimi”. E veçantë për këtë mbrëmje është pjesëmarrja e sopranos së njohur nga Kosova, Sanije Matoshi, të cilën bashkë me vogëlushen Isra Abazi do ta shoqërojë me piano Ermira Zyrakja. Në program merr pjesë edhe Amir Ahmeti.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/festojme-se-bashku/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit18 Shkurt 2017
  • Ora19:00
  • LokacioniSchlieren
  • Data e përfundimit1 Shkurt 2017 - 16:00