Fotolajmi

Finlanda, vendi më i sigurt për turistët

Pas Finlandës vijnë Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Islanda. Kolumbia, Jemeni dhe Salvadori janë vende më pak të sigurta për turistë

Forumi Ekonomik Botëror në Gjenevë njoftoi se Finlanda është vendi më i sigurt për turistët.

Pas Finlandës vijnë Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Islanda, transmeton albinfo.ch.
Oman është në vendin e katërt dhe më pas vjen Hong-Kongu, Singapori, Norvegjia, Zvicra, Ruanda, Katari.
Studiuesit kanë marrë parasysh dhunën, terrorizmin dhe sigurinë e përgjithshme të turistëve.

Është interesante se Shtetet e Bashkuara figurojnë në vendin e 84-t dhe Britania e 76-a.

Kolumbia, Jemeni dhe Salvadori janë vende më pak të sigurta për turistë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/finlanda-vendi-me-i-sigurt-per-turistet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.