Kosova

Gashi: Mësimi shqip në diasporë, prioritet yni

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, gjatë vizitës së tij në Shqipëri është pritur nga zv. ministrja e Arsimit të Shqipërisë, kosovarja Besa Shahini.

Në njoftimin për media nga kjo pritje, thuhet se Gashi e Shahini folën për vazhdimin e bashkëpunimit të ngushtë në fushën e arsimit për diasporë ndërmjet institucioneve të Kosovës dhe Shqipërisë.

Ministri Gashi ka thënë se mësimi shqip në diasporë është prioritet i dikasterit që ai e drejton. Me këtë takim Gashi e ka përmbyllur vizitën dyditore në Tiranë.