Sporti

Gjimshiti nga Serie B në Serie A

Në fakt kartonin e Gjimshitit e kishte Atalanta, edhe pse ai sezonin e fundit luajti në Avellino në Seri B

Mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti ka kaluar zyrtarisht në skuadrën e Beneventos, që është ngjitur për herë të parë në Serie A, shkruan albinfo.ch.

Në fakt kartonin e Gjimshitit e kishte Atalanta, edhe pse ai sezonin e fundit luajti në Avellino në Seri B.

Gjimshiti është transferuar në formulën e huazimit, kurse Benevento ka të drejtën e blerjes.

Mbrojtësi është një nga lojtarët kyç në Kombëtaren shqiptare.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/gjimshiti-nga-seri-b-ne-serie-a/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.