Sporti

Goli i Shaqirit, favorit si më i miri në Angli

56 % të votave ka marrë Xherdan Shaqiri deri më tani, duke kryesuar bindshëm listën e golashënuesve

Është i njohur për golat e bukur. Edhe pse nuk shënon shpesh, Xherdan Shaqiri shënon gola të bukur. I tillë ishte edhe i fundit ndaj Hull Cityt.

 

“Sky Sports” ka bërë një renditje me gjashtë golat e javës në Angli, ku në mesin e tyre edhe i Xherdan Shaqirit, përcjell albinfo.ch.

 

Shikuesit kanë mundësi të votojnë për golin e javës dhe goli i yllit shqiptar është favorit për t’u shpallur si më i miri i kësaj jave.

 

56 % të votave ka marrë Xherdan Shaqiri deri më tani, duke kryesuar bindshëm, kurse në vendin e dytë është goli i Marcus Rashford ndaj Chelseat.

 

Ja edhe linku ku mund të votoni golin e Shaqirit si më të mirin e javës:

 

http://www.skysports.com/football/news/11095/10841555/watch-and-vote-pl-goals-of-the-weekend