Sporti

Goli i Shaqirit, favorit si më i miri në Angli

56 % të votave ka marrë Xherdan Shaqiri deri më tani, duke kryesuar bindshëm listën e golashënuesve

Është i njohur për golat e bukur. Edhe pse nuk shënon shpesh, Xherdan Shaqiri shënon gola të bukur. I tillë ishte edhe i fundit ndaj Hull Cityt.

 

“Sky Sports” ka bërë një renditje me gjashtë golat e javës në Angli, ku në mesin e tyre edhe i Xherdan Shaqirit, përcjell albinfo.ch.

 

Shikuesit kanë mundësi të votojnë për golin e javës dhe goli i yllit shqiptar është favorit për t’u shpallur si më i miri i kësaj jave.

 

56 % të votave ka marrë Xherdan Shaqiri deri më tani, duke kryesuar bindshëm, kurse në vendin e dytë është goli i Marcus Rashford ndaj Chelseat.

 

Ja edhe linku ku mund të votoni golin e Shaqirit si më të mirin e javës:

 

http://www.skysports.com/football/news/11095/10841555/watch-and-vote-pl-goals-of-the-weekend

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/goli-i-shaqirit-favorit-si-me-i-miri-ne-angli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.