E-Diaspora

Grante për organizatat e shoqërisë civile në diasporë

Aplikimi për Grante të Diasporës është i hapur dhe afati i fundit për aplikim është 1 shkurt 2017.

Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile përmes projektit ‘Promovimi i Shoqërisë Demokratike’ (DSP), mbështetur nga Zyra Zvicerane për Bashkëpunim në Kosovë (SCO-K), në kuadër të komponentës së dytë të projektit, ka të hapur mundësinë e aplikimit për grante të Diasporës.

Qëllimi i përgjithshëm i kësaj komponente është përkrahja përmes granteve e organizatave të shoqërisë civile në diasporë. Fushat të cilat përkrahen nga kjo skemë mbulojnë  të drejtat qytetare dhe politike të diasporës në Kosovë dhe bartjen e dijes nga diaspora e Kosovës për zhvillim shoqëror dhe ekonomik të Kosovës.

Bartëse të projekteve duhet të jenë organizatat nga Diaspora ndërsa organizatat nga Kosova mund të jenë partner për zbatim të projekteve.

Në lidhje me këtë ju njoftojmë që aplikimi për Grante të Diasporës është i hapur dhe afati i fundit për aplikim është 1 shkurt 2017.

Informata më të hollësishme rreth thirrjes për aplikim dhe dokumenteve të nevojshme mund të gjenden në linkun: http://kcsfoundation.org/dsp/?page=1,15.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/grante-per-organizatat-e-shoqerise-civile-ne-diaspore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit01 Shkurt 2017
  • Ora14:00
  • Data e përfundimit1 Shkurt 2017 - 18:00