Lajme

Ja si mund të votoni nga mërgata në zgjedhjet e 11 qershorit

Sipas KQZ, aplikimi për regjistrim si votues jashtë Kosovës do të fillojë më 15 maj dhe do të përfundojë më 22 maj 2017

Zgjedhjet e parakohshme për Parlaementin e Kosovës, siç dihet, mbahen më 11 qershor 2017. Edhe qytetarët e Kosovës me qëndrim jashtë vendit, parimisht kanë të drejtë dhe mundësi të votojnë. Një formular i publikuar ju njofton lidhur me mundësitë.

Sipas KQZ, aplikimi për regjistrim si votues jashtë Kosovës do të fillojë më 15 maj dhe do të përfundojë më 22 maj 2017.

Më shumë informacione nga KQZ në linkun e mëposhtëm:

http://www.kqz-ks.org/sq/lajme/Details/298

 

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ja-si-mund-te-votoni-nga-mergata-ne-zgjedhjet-e-11-qershorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.