E-Diaspora

Jalë: Hapet shkolla verore me të rinjtë nga Diaspora

 

Në kuadër të programit të praktikave për të rinj nga Diaspora, Kosova, Republika e Shqipërisë e viset tjera shqiptare, sot në Jalë u hap shkolla verore për Administratorët e Rinj Publikë.

Nga Ministria e Diasporës e Kosovës bëjnë të ditur se po marrin pjesë 300 të rinj, transmeton albinfo.ch.

Bëhet fjalë për bashkëpunimin në mes të Ministrisë së Diasporës së Kosovës dhe Ministrisë së Mirëqenies Sociale e Rinisë në Republikë e Shqipërisë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/jale-hapet-shkolla-verore-me-te-rinje-nga-diaspora/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.