Manifestime

Java e pestë e Aksionit Kundër Racizmit

Më 21 mars fillon aksioni tashmë tradicional të cilin autoritetet për integrim në qytetin e Bernës e organizojnë tash pesë vite në shenjë të luftës kundër racizmit. Temë e Javës së Pestë Kundër Racizmit është “Racizmi në hapësirat publike”. Sikurse edhe në vitet e kaluara edhe kësaj here në kuadrin e javës do të ketë programe të ndryshme artistike si ekspozita, shfaqje teatrore, aksione të ndryshme artistike si dhe debate publike lidhur me temën. Aksioni fillon më 21 mars, në orën 11.00 dhe përfundon më 27 mars 2015. Për më shumë mund të lexoni në dokumentet e bashkëngjitura.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/java-e-peste-e-aksionit-kunder-racizmit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

Programm_Web

Shkarko Dokumentin