Sporti

Juventus e Inter kërkon talentin shqiptar

Juventus, Inter e Genoa kanë shfaqur interesim për Alesandro Ahmetaj, i cili vendosi që përkohësisht t’i bashkohet Sassuolo-s

Futbollistët shqiptarë po vazhdojnë të ‘lulëzojnë’ në futbollin evropian. I tillë është edhe Alesandro Ahmetaj, shkruan albinfo.ch.

Ai ishte pjesë e Cesenas, por së fundi ka nënshkruar për Saussolon, duke i befasuar të gjithë. Ahmetaj është vetëm 17-vjeçar.

Për të kanë shprehur interesim Juventus, Inter e Genoa dhe ai në fund zgjodhi Sassuolon për të vazhduar karrierën, por kjo nuk do të thotë se në të ardhmen gjigantët e futbollin italian nuk do ta blejnë Ahmetajn.

Por, Ahmetaj ka edhe një dilemë tjetër. Edhe pse është me origjinë shqiptare dhe ka deklaruar se është shqiptar, ai përfaqëson Italinë U-17, derisa drejtuesit e Federatës shqiptare shpresojnë se ai do të ndërrojë mendje.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/juventus-e-inter-kerkon-talentin-shqiptar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.