Integrimi

Ka ndërruar jetë veprimtari Bajram Aruqi

I ndjeri për rreth 20 vite ishte anëtar aktiv i shoqatës “Vatra”. Po ashtu për disa vite kryetar i shoqatës, përfaqësues i shoqatës me komunitetin zviceran

Sot në Cyrih të Zvicrës pas një sëmundjeje të rëndë e të gjatë ka ndërruar jetë veprimtari i njohur shqiptar, Bajram Aruqi. I ndjeri për rreth 20 vite ishte anëtar aktiv i shoqatës “Vatra”.

Po ashtu për disa vite kryetar i shoqatës, përfaqësues i shoqatës me komunitetin zviceran,

Aruqi  ka lënë gjurmë të thella në kultivimin jo vetëm të valles në mesin e mërgimtarëve por edhe në jetën kulturore në përgjithësi të shqiptarëve në në Zvicër.

Ai është angazhuar edhe për hapjen e shkollave shqipe ne kantonin e Cyrihut.

Varrimi behet nesër ne fshatin e lindjes në Rrezall komuna e Skenderajt.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ka-nderruar-jete-veprimtari-bajram-aruqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.