Sporti

Kampionia shqiptare nga Zvicra

Bestare Kicaj tregon për arsyet pse e ka zgjedhur për të luftuar në artet e përziera marciale, ku aktualisht është shqiptarja e vetme në këtë sport                                                 

Bestare Kicaj, lindur dhe rritur në Cyrih të Zvicrës është shumë afër që të bëhet femra e parë shqiptare, që garon në kategorinë më të lartë të arteve marciale, të njohur si UFC.

 

29-vjeçarja synon që të arrijë majat e sporteve luftarake. Bestarja tregon për arsyet pse e ka zgjedhur për të luftuar në artet e përziera marciale, ku aktualisht është shqiptarja e vetme në këtë sport, raporton “KTV”.

 

Kicaj edhe përkundër humbjes në ndeshjen e fundit, nuk e ka ndërmend të ndalet dhe se është duke u përgatitur për sfidat e radhës.

 

Në turneun humanitar, të zhvilluar të shtunën në Prishtinë, Bestare Kicaj ishte planifikuar të luftonte para tifozëve kosovar, por kundërshtarja e saj nuk kishte ardhur shkaku i lëndimit.

 

https://web.facebook.com/sportiktvzyrtare/videos/1430867816966305/

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kampionia-shqiptare-nga-zvicra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.