Kuzhina shqiptare

Kaqamak misri me kajmak

Kaqamak misri me kajmakPërbërësit:

• 150gr kajmak,
• 200gr djathë të ri,
• 250gr miell misri,
• 1litër ujë,
• kripë.

Përgatitja:

Marrim një tenxhere, e mbushim me 1 litër ujë dhe e lëmë të vlojë.
Pak para vlimit shtojmë kripën dhe miellin, duke e përzier vazhdimisht.
Po sa të fillojë të vlojë, e mbulojmë me kapak dhe e lëmë të ziejë në temperaturë mesatare për 10min.
Më pas shtojmë kajmakun dhe djathin e ri të copëtuar.
I përziejmë mirë dhe nga tenxherja e vendosim në tavë dheu (ose të thjeshtë).
Tava piqet në 200°C për rreth 40 minuta, derisa ta marrë ngjyrën e artë.

Ju bëftë mirë

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kaqamak-misri-me-kajmak/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.