Shkurt.ch

Katër zviceranë kanë vdekur në Alpet austriake

Në Austri katër zviceranë humbën jetën të mërkurën në një ortek bore në Tirol, u është komunikuar autoriteteve.

Në një ortek në afërsi të Insbrukut së paku katër skiatorë kanë humbur jetën, të cilëz me sa duket kishin ardhur nga Zvicra. Policia lokale konfirmoi në mbrëmje se ishte një grup zviceran.

Siç njoftoi EDA për “Tagesanzeiger”, ambasada e Zvicrës në Vjenë aktualisht sqaron shtetësinë e të vdekurve, përcjell albnfo.ch.

Aksidenti ndodhi të mërkurën rreth mesditës, në një lartësi 2.453 metra.

Me katër viktimat e të mërkurës, tashmë 17 njerëz kanë vdekur këtë vit në bazë të shifrave zyrtare nga orteqet në Austri. Vitin e kaluar, një total prej 267 njerëzve kanë vdekur në Alpet austriake.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kater-zvicerane-kane-vdekur-ne-alpet-austriake/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.