Kultura

Kënga e Dua Lipës po thyen rekorde

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa po vazhdon me suksese të jashtëzakonshme në karrierën e saj.

Ajo më 2 qershor kishte nxjerrë në shitje albumin e parë në karrierën e saj, që u prit shumë mirë nga fansat e saj, shkruan albinfo.ch.

Dua Lipa së fundi publikoi këngën ‘New Rules’ dhe për më pak se 24 orë arriti në 1 milion klikime.

Por, klikimet janë rritur dhe për më pak se dy ditë, kjo këngë është dëgjuar dy milionë e 700 mijë herë.

Dua Lipa ka lindur në Londër, derisa ka prejardhje nga Prishtina.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kenga-e-dua-lipes-po-thyen-rekorde/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.