Kultura

Kënga e Dua Lipës po thyen rekorde

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa po vazhdon me suksese të jashtëzakonshme në karrierën e saj.

Ajo më 2 qershor kishte nxjerrë në shitje albumin e parë në karrierën e saj, që u prit shumë mirë nga fansat e saj, shkruan albinfo.ch.

Dua Lipa së fundi publikoi këngën ‘New Rules’ dhe për më pak se 24 orë arriti në 1 milion klikime.

Por, klikimet janë rritur dhe për më pak se dy ditë, kjo këngë është dëgjuar dy milionë e 700 mijë herë.

Dua Lipa ka lindur në Londër, derisa ka prejardhje nga Prishtina.