Sporti

Klitschko pensionohet, s’ka revansh me Joshuan

Boksieri i njohur ukrainas, Wladimir Klitschko nuk do të boksojë më me Anthony Joshuan për titullin e kampionit të botës në boks.

Ish-kampioni i botës ka njoftuar zyrtarisht pensionimin.

Në karrierën e tij, Klitschko ka pasur 64 fitore dhe vetëm pesë disfata.