Sporti

Klitschko pensionohet, s’ka revansh me Joshuan

Boksieri i njohur ukrainas, Wladimir Klitschko nuk do të boksojë më me Anthony Joshuan për titullin e kampionit të botës në boks.

Ish-kampioni i botës ka njoftuar zyrtarisht pensionimin.

Në karrierën e tij, Klitschko ka pasur 64 fitore dhe vetëm pesë disfata.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/klitschko-pensionohet-ska-revansh-me-joshuan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.