Fun

Kompania e re do të quhet “Europa EasyJet”

Kompania ajrore “EasyJet” – kompani që operon me kosto të ulët (Low Cost) ka krijuar një kompani të re në Austri për t’u përgatitur për Brexit.

Një njoftimin e parë nga viti i kalua filluan bisedimet me autoritetet rregullatore të Bashkimit Evropian për të lëvizur selia e kompanisë nga Britania e Madhe.

Kompania e re do të quhet “Europa EasyJet”, dhe selinë e saj do të jetë në Vjenë. Kompania e sapo formuar do të mundësojë kompaninë ajrore britanike për të vazhduar me fluturime në Evropë pas Brexit, përcjell albinfo.ch.

Procedura e akreditimit tani ka kaluar dhe kompania shpreson së shpejti të marrin leje.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kompania-e-re-do-te-quhet-europa-easyjet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.