Kultura

Kori i vajzave nga Tirana, koncert në Berlin

Kori i vajzave nga Tirana do të jetë mysafir i korit të vajzave nga Berlini, nga 15 deri më 19 qershor 2017. Koncerti jepet më 16 qershor

Kori i vajzave i Liceut Artistik “Jordan Misja” të Tiranës dhe Kori i Vajzave nga Berlini japin një koncert të përbashkët. Fjala është për koncertin që mbahet në Lindenkirche në Berlin-Wilmenmsdorf që mbahet këtë të premte, më 16 qershor, me fillim nga ora 19 dhe pe¨rfundim në orën 20.45. Hyrja është falas.

Kori drejtohet nga: Ermira Alliu, Sabine Wüsthof, Helena Köhne dhe Anna Molina.

Kori i vajzave  nga Tirana do të jetë mysafir i korit të vajzave nga Berlini, nga 15 deri më 19 qershor 2017.

Adresa: Lindenkirche Johannisberger Straße 15A, 14197 Berlin

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kori-i-vajzave-nga-tirana-koncert-ne-berlin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit16 Qershor 2017
  • Ora19:00
  • LokacioniBerlin
  • Data e përfundimit16 Qershor 2017 - 23:00