Fun

Ku është më së shtrenjti prerja e flokëve?

“Deutsche Bank” kohët e fundit ka publikuar një listë të çmimeve, e cila tregon se sa kushton prerja e flokëve për burra në shumicën e qyteteve, shkruan albinfo.ch:

Cyrih, Zvicër,  62 dollarë

Oslo, Norvegji, 48.10 dollarë

Kopenhag, Danimarkë, 45.10 dollarë

Tokyo, Japoni, 35.20 dollarë

Stockholm, Suedi, 34.40 dollarë

Amsterdam, Holandë, 31.40 dollarë

San Francisco, SHBA, 30.40 dollarë

Paris, Francë,  28 dollarë

Helsinki, Finlandë,  27.70 dollarë

New York, 24.90 dollarë

Wellington, Zelanda e Re, 24.20 dollarë

Londër, Angli, 24.10 dollarë

Hong-Kong, 22,70 dollarë

Vjena, Austri, 20.70 dollarë

Moskë, Rusi,  20.30 dollarë

Milano, Itali,  20.20

Melbourne, Australi, 20.10 dollarë

Athinë, Greqi, 13.60 dollarë

Varshavë, Poloni, 9.70 dollarë

Meksikë, 8.90 dollarë

Stamboll, Turqi, 8.70 dollarë

Jakarta, Indonesi, 10,07 dollarë

Manila, Filipine, 6.20 dollarë

Mumbai, Indi,  4.50

New Delhi, Indi,  3.10

http://www.businessinsider.com/how-expensive-haircuts-are-around-the-world-2017-5

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ku-eshte-me-se-shtrenjti-prerja-e-flokeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.