Sporti

Kuqi largohet nga Inter Turku

Klubi finlandez ka njoftuar zyrtarisht se Kuqi është shkarkuar, ndërsa në vend të tij do të vijë italiani Fabrizio Piccareta

Shefki Kuqi nuk është më trajner i skuadrës finlandeze Inter Turku.

Klubi finlandez ka njoftuar zyrtarisht se Kuqi është shkarkuar, ndërsa në vend të tij do të vijë italiani Fabrizio Piccareta.

“Ndërrimi i trajnerit nuk është i lehtë apo detyrë e kënaqshme. Shefki Kuqi, gjithsesi, më nuk e kishte përkrahjen e menaxhmentit dhe nuk kishte rrugëdalje tjetër”, ka thënë pronari i klubit, Stefan Hakans, për uebfaqen e klubit.

Klubi finlandez në fund ka falënderuar Kuqin për punën që ka bërë në klub. 40-vjeçari në 19 ndeshje sivjet arriti që klubit të tij t’ia sigurojë 24 pikë.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kuqi-largohet-nga-inter-turku/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.