Diversité

Kur folklori zviceran dhe ai shqiptar zbulojnë njëri-tjetrin

Një shfaqje e përbashkët mblodhi dy grupe folklorike, atë zviceran, “La farandole”, nga Courtepin dhe atë shqiptar, “Teuta”, nga Lozana.

Një spektakël i drejtpërdrejtë, ku kostumet tradicionale dhe vallet shoqëruan publikun, me shumë entuziazëm, në zbulimin e historisë dhe kulturës së njeri-tjetrit.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/kur-folklori-zviceran-dhe-ai-shqiptar-zbulojne-njeri-tjetrin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.