Diversité

Kryqi i bardhë i Zvicrës shumë i kërkuar

Qasja për pasaportën zvicerane  nuk është e lehtë për të gjitha profilet e  emigrantëve, sepse kriteret për natyralizim janë gjithnjë e më të larta. Për të shoqëruar kandidatët, disa komunitete ofrojnë kurse për përgatitje të provimit.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/le-passeport-a-croix-blanche-un-sesame/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.