Fun

Linjat ajrore më të mira në botë

Në një renditje të re të kompanive ajrore, “Singapor Airlines” udhëheq në drejtim të cilësisë dhe shërbimit, transmeton albinfo.ch.

Vendi 10: “Qantas”:Përpikmëria është forca e tyre: linja ajrore “Australiane Qantas” ka performancën më të mirë të përpikshmërisë.

Vendi 9: “Etihad Airways”:Në klasin e parë, asnjë dëshirë nuk mbetet e hapur, por linja ajrore, e cila është e bazuar në Abu Dhabi, tregon një potencial përmirësimi kur bëhet fjalë për ankesat e udhëtarëve.

Vendi 8: “Lufthansa” :“Lufthansa” ishte e mirë në bord. Këto kanë nevojë për pasagjerë pas pritjeve të gjata dhe nisjeve të papërfillshme, të cilat ndodhin shpesh.

Vendi 7: Swiss: Shërbimi në bord është i nivelit të lartë – por kur merret me udhëtarët e pakënaqur, linjat ajrore të tjera janë më të forta.

Vendi 6: Emiratet:E njëjta gjë vlen edhe për linjat ajrore nga Dubai, por zbavitja në bord është e pamposhtur.

Vendi 5: “Cathay Pacific”: Kompania në fjalë ka nevojë për inovacione të reja edhe në klasin ekonomik.

Niveli 4: ANA, të gjitha “Nippon Airways”: Linja ajrore japoneze ka bindur pasagjerët me shërbimin e saj në bord dhe me cilësinë ushqimit mbetet ende lart në renditje.

Vendi i tretë: “Air New Zealand”: Edhe pse “Air New Zealand” nuk ofron një klas të parë, ju ndjeheni të rehatshëm në klasin ekonomik. Edhe këtu ushqimi mund të përmirësohet.

Vendi i dytë: “Qatar Airways”:Kohë të gjata të pritjes? Me Qantas asnjë problem – ata janë më të popullarizuar në mesin e pasagjerëve.

Vendi 1: “Airlines Singapor”: Performanca më e mirë e përgjithshme tregohet nga “Singapore Airlines”. Jo vetëm në klasin e parë që është luksoz, por në klasin ekonomik do të mbeteni të stërkënaqur.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/linjat-ajrore-me-te-mira-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.