CH-Ballkani

“Lonely Planet” tregon për bukurinë e bregdetit shqiptar

“Lonely Planet” u bën thirrje turistëve që t’i vizitojnë këto vende, duke theksuar se janë shumë të bukura, si Dhërmia, Saranda e Ksamili

Kompania më e madhe në botë për publikimin e guidave turistike, “Lonely Planet”, ka treguar për bukuritë e jashtëzakonshme në plazhet e rivierës shqiptare, përcjell albinfo.ch.

“Lonely Planet” u bën thirrje turistëve që t’i vizitojnë këto vende, duke theksuar se janë shumë të bukura, si Dhërmia, Saranda e Ksamili.

Videoja është publikuar në rrjetet sociale, madje është shpërndarë edhe nga kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Këtë sezon kanë qenë të shumta mediat ndërkombëtare që kanë shkruar për bukuritë e jashtëzakonshme në Shqipëri.

Discover Albania's hidden beaches

Albania boasts a coast every bit as sun-soaked and dazzlingly beautiful as its Greek neighbour…

Posted by Lonely Planet on Wednesday, July 12, 2017

 

 

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/lonely-planet-tregon-per-bukurine-e-bregdetit-shqiptar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.