Sporti

Lugano e dëshiron Kukelin

Në janar kishin marrë Armando Sadikun, i cili shkëlqeu, kurse tani janë vënë pas mesfushorit shqiptar, Burim Kukeli

 

Skuadra e Luganos është një destancion shumë i preferuar për futbollistët shqiptarë, shkruan albinfo.ch.

Në janar kishin marrë Armando Sadikun, i cili shkëlqeu, kurse tani janë vënë pas mesfushorit shqiptar, Burim Kukeli.

Skuadra zvicerane kërkon një mesfushor me përvojë dhe Kukeli shihet si një futbollist ideal për t’u përforcuar në afatin e verës.

Sipas mediave zvicerane, Kukeli nuk është në planet e Zurichut dhe mund të kalojë në Lugano.