Kultura

“Lule per ty”, Valentina Marevci vjen sërish me ekspozitë në Cyrih

Valentina Marevci, krijuese e re nga Kosova, sjellë sërish pikturat e saj në Zvicër për t’i prezantuar para artdashësve të këtushëm shqiptarë

Bëhet fjalë për ekpsozitën e shtatë me radhë perosonale që e ka titulluar “Lule per ty”, e  që i dedikohet grave shqiptare.

«Kryesisht janë koralet të cilat më percjellin cdo kohë», tha për albinfo.ch Marevci.

Ekspozita do të hapet më 9 qershor nga ora 19 në bibliotekën Pestalozzi Hardau në Cyrih

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/lule-per-ty-valentina-marevci-vjen-serish-me-ekspozite-ne-cyrih/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit09 Qershor 2017
  • Ora19:00
  • LokacioniNë bibliotekën Pestalozzi Hardau në Cyrih
  • Data e përfundimit1 Qershor 2017 - 9:00